albiyobir
ETKİNLİKLER

Uşak Belediyesi'nde Atık Bitkisel Yağlar Bilgilendirme Seminer Toplantısı Düzenlendi [31.03.2008]


Çevre Mühendisi Reyhan AYDIN


 

Uşak Belediyesi ve Albiyobir Derneği’nin (Alternatif Enerji ve Biyodizel Üreticileri Birliği) tarafından atık yağların kontrolü konulu bir seminer düzenlendi.

31 Mart 2008Pazartesi günü Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Eğitim seminerinde; Uşak Çevre Mühendisi Reyhan AYDIN, atık bitkisel yağların zararları ve Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği hakkında atık yağ üreten lokanta, yemek fabrikaları, restaurant ve fast food gibi işletmelerin yetkililerini ve ilgili resmi kurum yetkililerini bilgilendirdi.Yönetmelik gereğince belediyenin ve atık üreticilerinin sorumluluklarından bahsederek, atık yağların kanalizasyona ve çöpe dökülmesinin yasak olduğunu belirtti.

Albiyobir Derneği Genel Başkanı Tamer AFACAN da bitkisel atık yağlardan biyodizel üretiminin çevreye, insan sağlığına ve ülke ekonomisine önemli katkısı olduğunu belirtti. Ayrıca, atık yağ üreten işletmelerin konuya duyarlı olmaları ve “Atık Taşıma Lisansı” almış kuruluşlarla sözleşme yaparak, atıklarını geri kazanım tesislerine iletmeleri gerektiği konularında bilgiler verdi.

Belediyenin yetki ve sorumluluk alanları dahilinde bulunan atık üreticisi konumundaki yerlerden çıkan atık bitkisel yağların Albiyobir tarafından 2872 Sayılı Çevre Kanunu ve Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği’ne uygun olarak toplanması ve biyodizele çevrilmesini sağlamak amacıyla, Uşak Belediyesi ile Albiyobir arasında protokol imzalandı.

 
Büyük Kolej Albiyobir İşbirliği
   
Site Haritası Site Kullanım Koşulları by EmoDesign