albiyobir
ETKİNLİKLER

Kütahya Belediyesi'nde Bitkisel Atık Yağlar Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı [15.02.2008]


 

15 Şubat 2008 Cuma Günü saat 14.00’de Kütahya Belediyesi’nin düzenlediği Bitkisel Atık Yağlarla ilgili Mevzuat ve Denetimler konulu toplantı Kütahya Belediyesi Kültür Sarayında yapıldı. Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İÇA’nın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıya Kütahya Vali Yardımcısı Günay ÖZDEMİR ve Kütahya İli Belediyeleri ile Afyon Belediyesinin temsilcileri katıldı.

Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İÇA konuşmasında insan sağlığı ve çevreye verdikleri önemi vurgulayarak “Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği” ile belediyelere verilen yetki ve sorumlulukları Kütahya olarak büyük bir titizlikle yerine getireceklerini ve bu sayede atıklardan temiz enerji üretimi projesine katkıda bulunarak bir yandan Kütahya’yı çevre zararlarından korurken diğer yandan ülkemiz adına katma değer oluşturacaklarını ifade etti. Daha sonra Kütahya Çevre Orman İl Müdürlüğü mevzuat ve belediyelerin yükümlülükleri konusunda bir sunum yaptı. Albiyobir Atık Yönetimi Koordinatörü Kimya Mühendisi Nagihan Çakır “Kızartmalık Yağların Gıda zincirinden Çekilme Süreçleri ve İnsan Sağlığına Etkileri” konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

Son olarak Albiyobir genel Başkanı Tamer Afacan “Bitkisel Atık Yağlarla ilgili mevcut durum ve ulusal sorumluluklarımız” konusunda bir sunum yaptı. Paneli bizzat Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İÇA yönetmesi, Kütahya Vali Yardımcısı Günay ÖZDEMİR ’nın panelistlerle bir arada oturup toplantıyı sonuna kadar izlemesi Kütahya’nın Bitkisel Atık Yağlar konusuna gösterdiği önemi açıkça gösteriyordu. Soru cevap bölümünden sonra Albiyobir Belediye Başkanı Tamer Afacan Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İÇA ve Kütahya Vali Yardımcısı Günay ÖZDEMİR’e birer plaket verdi. Kütahya Belediyesi ve Albiyobir’in bitkisel atık yağlar konusunda protokol imzalaması ile tamamlanan toplantı büyük ilgi gördü.

 

   
Site Haritası Site Kullanım Koşulları by EmoDesign