albiyobir
ETKİNLİKLER

Bursa Belediyesi Albiyobir ile Birlikte Okulları Atık Bitkisel Yağlar Konusunda Bilgilendirdi [11.03.2008]


Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Muammer SUBAŞI açılış konuşmasında Belediyenin çevreye verdiği önemden söz etti.


Açılış konuşmasında kürsüye gelen Bursa Çevre ve Orman İl Müdürü
Müfit AYDIN, Çevrenin çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras olduğunu ifade ederek bitkisel atık yağların çevre zararlarından bahsetti.


Atık bitkisel yağların kontrolü yönetmeliği bilgilendirme toplantısı 11 Mart 2008 Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Muammer Subaşı açılış konuşmasında Bursa Büyükşehir Belediyesinin çevreye verdiği önemden söz ederek Bitkisel Atık Yağlarla ilgili çalışmalarının da hızla yaygınlaştırıldığını vurguladı. Bilgilendirme toplantılarının devam edeceğini ifade eden Muammer Subaşı kalabalıktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Açılış konuşmasında kürsüye gelen Bursa Çevre ve Orman İl Müdürü Müfit Aydın, Çevrenin çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras olduğunu ifade ederek bitkisel atık yağların çevre zararlarından bahsetti ve yapılacak çalışmalara Çevre ve Orman Bakanlığı olarak her zaman destek olacaklarını belirtti. Sonrasında sunumlara geçildi.

Bursa Çevre ve Orman İl Müdürlüğünden Serkan Acar Atık Bitkisel Yağların Kontrolü Yönetmeliğini anlattı. Bursa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’ndan Hatice ÜNLÜ Bursa’da Atık Bitkisel Yağların Yönetimi Ve Denetimi çalışmaları konusunda bilgi verdi.

“Yağların Kullanım Esnasındaki Değişimleri, Zararları ve Kontrol Yöntemleri” konusunda Uludağ Üniversitesinden Prof. Dr. Cevdet DEMİR, “Dünyada Atık Bitkisel Yağ Toplama Organizasyonları Ve Değerlendirilmesi” konusunda Uludağ Üniversitesinden Dr. Yahya ULUSOY Bitkisel Atık Yağlarda Mevcut Durum Ve Ulusal Sorumluluk Projesi konusunda Alternatif Enerji ve Biyodizel Üreticileri Birliği Derneği (ALBİYOBİR) Başkanı Tamer AFACAN sunumlarını yaptılar.Günün son sunumunu Coşkunöz Anadolu Teknik Lisesinden Atık Yağ Avcısı Batuhan KOZANOĞLU yaptı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi sınırları içindeki tüm belediyelerin ve Bursa’daki tüm ilk öğretim okullarının katıldığı 1000 kişilik toplantı çok büyük ilgi gördü.

 

 

Hatice ÜNLÜ
Bursa Büyükşehir Belediyesi

Tamer AFACAN
Albiyobir Genel Başkanı

Prof. Dr. Cevdet DEMİR

Dr. Yahya ULUSOY

Batuhan KOZANOĞLU

   
Site Haritası Site Kullanım Koşulları by EmoDesign