albiyobir
ETKİNLİKLER

Sincan Yenikent Belediyesi Albiyobir ile Atık Bitkisel Yağların Toplanması Konusunda protokol imzaladı [04.03.2008]


Yenikent Belediye Başkanı Emin ÖZER ALBİYOBİR ile protokol imzalayarak beldede çalışmaları başlattı.


Albiyobir yetkilileri apartman yöneticileri ve görevlilerine atık bitkisel yağlar konusunda bilgilendiriyorlar.
(Sincan - Yenikent).


Okullar toplanılarak bitkisel atık yağların insan sağlığı ve çevreye etkileri konusunda bilgilendirildiler.

Pilot uygulamalar konusunda Albiyobir’le protokol imzalayan Sincan Yenikent ilk kademe belediye başkanlığı beldede site sakinleri ve görevlilerini yerinde bilgilendirme çalışmaları yaptıktan sonra belde sakinlerini ve okulları bilgilendirmek amacıyla bir toplantı daha düzenledi. Sağlık işleri müdürlüğünce 04/03/2008 tarihinde hanelerden kızartmalık atık yağların toplanması biyodizel olarak geri dönüşümünün sağlanması ve ekonomiye yapacağı katkılar ve bunun çevreye olan etkileri konulu eğitim ve bilgilendirme amaçlı ve uygulamanın genele yayılması hususunda seminer verdi.

Seminere beldede bulunan atık üreticileri, 8 adet okuldan seçilen 15 kişilik öğrenci grubu ve Toki İlksan Sitesinde bulunan apartman sakinleri ve görevlileri katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını Yenikent Belediye Başkanı Emin Özer yapmıştı. Başkan konuşmasında sürdürülebilir kalkınma, enerji üretimi, ekonomiye katkısı ve ekolojik dengenin korunması için hanelerden kaynaklanan bitkisel kızartmalık atık yağların toplanması gerektiği ve bununda çevre bilinci olan toplumlarla mümkün olacağını, bunun neticesinde de gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir çevrenin miras olarak bırakılabileceğini belirtti.

Albiyobir - Alternatif Enerji ve Biyodizel Üreticileri Birliği Derneği Genel Başkanı Tamer AFACAN okullara yönelik eğitim faaliyetlerinde ve çevre ile ilgili çalışmalarda okullarda başarılı olan öğrenci gruplarının; AYA Gidiyoruz (Atık Yağ Avcıları) projesi kapsamında yaz dönemlerinde çevre ile ilgili Tema Vakfına Ait Bolu’da bulunan dinlenme ve eğitim kamplarına çağrılacağını belirtti.

 

 
Büyük Kolej Albiyobir İşbirliği
   
Site Haritası Site Kullanım Koşulları by EmoDesign