albiyobir
ETKİNLİKLER

TBMM Tarım ve Köyişleri Komisyonu Ziyaret Edildi [29.11.2007]


Albiyobir TBMM Tarım ve Köyişleri Komisyonunu 29 Kasım 2007’de ziyaret ederek yeni üyelerle tanıştı. Komisyon Başkanı Prof.Dr. Vahit Kirişçi’nin Başkanlığında toplanan Komisyon üyelerine tanışma sonrası Biyoyakıtların Dünya’da ve Türkiye’de ki Durumu hakkında brifing verildi.

Toplantıya 23. Dönem Komisyon Üyeleri Adıyaman Milletvekili ve Komisyon Başkan Vekili Mehmet Erdoğan,Komisyon Sözcüsü Gaziantep Milletvekili Özlem Müftüoğlu, Komisyon Sözcüsü Uşak Milletvekili Nuri Uslu, Konya Milletvekili Osman Öksüz, Artvin Milletvekili Ertekin Çolak, Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, İstanbul Milletvekili İbrahim Yiğit, Van Milletvekili İbrahim Dinçer, Giresun Milletvekili E. Karaibrahim, Burdur Milletvekili Ramazan Özkan, Mersin Milletvekili Vahap Seçer, Afyon Milletvekili Prof. Dr. Abdülkadir Akcan, Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Zeki Ertugay ve Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici katıldılar.

Toplantıda Albiyobir Başkanı Tamer Afacan “Enerji Güvenliği, Enerji Tarımı ve Küresel Isınma Açısından Biyoyakıtlar” konulu ardından Biyoyakıt Dünyası Yayın Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Öğüt “Enerji Tarımı ve Biyoyakıtlar” konulu sunumunu yaptı. Son olarak Albiyobir Avrupa Temsilcisi Suat Karakuz “AB ve Almanya’da Biyogaz “ konusunu sundu. Sunumlardan sonra komisyon üyeleri soruları cevaplandırıldı.

Bilahare Tarım Bakanı Danışmanı Prof. Dr. Fikret Akınerdem Dünyadaki ve ülkemizdeki uygulamaları anlattı. Toplantı sonunda ziyaret ve bilgilendirme için Albiyobir’e teşekkür eden Komisyon Başkanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi genel bir değerlendirme yaptıktan sonra geçen dönem başlatılan çalışmaların bir parçası olan ve TBMM Enerji ve Çevre Komisyonları ve Albiyobir ile birlikte yapılan Enerji Güvenliği, Enerji Tarımı ve Küresel Isınma Açısından Biyoyakıtlar konulu sempozyumun hemen sonrasında seçimlerin olması nedeniyle çalışmaların kesintiye uğradığını belirterek Enerji Tarımı ve Biyoyakıtlar konusunda yeni dönemde komisyon olarak üzerlerine düşeni yapacaklarını ifade etti. Komisyondaki tüm partilerin katıldığı toplantı çok verimli geçti.

 
   
Site Haritası Site Kullanım Koşulları by EmoDesign