albiyobir
ETKİNLİKLER

Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Eğitim Programı’nın İlki Gerçekleştirildi [7.09.2007]


TEMA Vakfı tarafından desteklenen, Türkiye Belediyeler Birliği ve ALBİYOBİR’in ortak çalışması sonucu 7 Eylül 2007 tarihinde İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda ‘Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Eğitim Programı’nın ilki gerçekleştirildi.

İzmir, Manisa, Uşak, Aydın, Denizli, Muğla Belediyeleri ile ilçe belediyelerinin zabıta ve çevre koruma birimlerinin katılım sağladığı toplantıda Türkiye Belediyeler Birliği’nden Dr. Duygu DALGIÇ, ALBİYOBİR’den ALBİYOBİR Genel Başkanı Tamer AFACAN, TÜBİTAK BUTAL’den Doç. Dr. Cevdet DEMİR ve Uludağ Üniversitesi’nden Dr. Yahya ULUSOY Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği ve Bitkisel Atık Yağların Kontrol Kriterleri ile ilgili bilgi verdiler.

Mevzuat gereği belediyeler, yetki sınırları dahilinde bulunan atık üreticilerinin lisanslı bir geri dönüşüm tesisi ile sözleşme yapmasını sağlamak ve aynı zamanda bitkisel atık yağların 2008 yılından itibaren evlerden toplanmasıyla ilgili çalışmaları yürütmekle görevlendirilmiştir. Bunlar göz önüne alındığında kontrol mekanizmasının en önemli ayağını oluşturan zabıtaların eğitimleri katılım sağlayan tüm belediye yetkilileri ve zabıtalar tarafından büyük ilgi gördü.

 

 
  • Diğer illerde yapılacak programlar listesini incelemek için tıklayınız.

   
Site Haritası Site Kullanım Koşulları by EmoDesign