albiyobir
ETKİNLİKLER

Albiyobir çevre dostlarını Uygunsuz Gerçek’te buluşturdu [2.02.2007]


Basının da ilgi gösterdiği film gösteriminde ALBİYOBİR Başkanı Tamer AFACAN, çevresel sorunlara dikkat çekmek için ve çevre bilincinin yaygınlaşmasına yönelik böyle bir faaliyet gösterdiklerini söyleyerek, “Biz bu filmi seyretmeden önce de konunun vahametini biliyorduk ve gereken önlemleri alıyorduk. İstedik ki herkes aynı duyarlılığı göstersin.” dedi.


Bölgesel Çevre Merkezi’nden katılan Yunus Arıkan ise, ALBİYOBİR’in çok önemli bir konuya dikkat çekerek, bunun için özel bir seans düzenlenmesini çok takdir ettiğini belirtti ve “Bu konuda insanları daha duyarlı olmaya davet ediyoruz...” dedi.

ALBİYOBİR, Küresel Isınma tehlikesine dikkat çekmek üzere çok duyarlı bir davranışta bulunarak vizyona giren “Uygunsuz Gerçek” filmi için ilgili kurum ve kişileri davet ederek özel bir seans gerçekleştirdi.

Kızılay Büyülü Fener Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen özel seansa Bölgesel Çevre Merkezi, TEMA, Doğa ve Çevre Derneği gibi çevreye duyarlı kuruluşların katılımlarının yanı sıra Ziraat Mühendisleri Odası, Çevre Mühendisleri Odası, Makine Mühendisleri Odası, Türkiye Yem Sanayicileri Derneği, Kanka Dalgıçlar Derneği’nden de katılımlar oldu.

Başlıca sivil toplum ve meslek kuruluşlarının katıldığı gösterime kamu kesiminden Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’ndan da temsilciler katıldılar.
Basının da ilgi gösterdiği film gösteriminde ALBİYOBİR Başkanı Tamer AFACAN, çevresel sorunlara dikkat çekmek için ve çevre bilincinin yaygınlaşmasına yönelik böyle bir faaliyet gösterdiklerini söyleyerek, “Biz bu filmi seyretmeden önce de konunun vahametini biliyorduk ve gereken önlemleri alıyorduk. İstedik ki herkes aynı duyarlılığı göstersin.” dedi. İstanbul, Adana ve İzmir’de de aynı etkinliği yapacaklarını belirten Afacan, “Amacımız, filmi mümkün olduğu kadar çok insana seyrettirerek, küresel ısınmaya karşı ülke olarak daha etkili tedbirler almak.” diye konuştu.

Bölgesel Çevre Merkezi’nden katılan Yunus Arıkan ise, ALBİYOBİR’in çok önemli bir konuya dikkat çekerek, bunun için özel bir seans düzenlenmesini çok takdir ettiğini belirtti ve “Bu konuda insanları daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Bölgesel Çevre Merkezi olarak da bu konuda çok önemli eğitim faaliyetlerinde bulunuyoruz.” dedi.

Resmi büyütmek için tıklayınız

 

Elindeki sunumlarla ülke ülke dolaşan Al Gore, tüm dünyanın bu konuda bilinçlenmesi gerekliliği üzerine, dünyanın çeşitli yerlerinde seminerler verdi. Bu alt zemin üzerine yönetmenliğini Davis Guggenheim’in yaptığı bir belgeselle karşımıza çıkıyor Amerika’nın seçimlerde yenilen başkan adayı. Belgesel, küresel ısınmayla gelişen iklim değişikliğini ve bunların sebep olduğu diğer felaketleri ustaca anlatıyor.

Küresel ısınmanın birden fazla sonucu olduğu ve bu sonuçların bir diğer sonucun sebebi olduğu şeklinde zincirleme gelişen olaylar karşısında bir kıyamet arenası canlanıyor seyircinin kafasında. Basit ama etkili bir dille anlatılan ve bilimsel verilerin animasyon tekniği vasıtasıyla daha da anlaşılabilir kılan belgesel, dimağlardaki genel ama kopuk bilgileri yerine oturtması açısından başarılı.

   
Site Haritası Site Kullanım Koşulları by EmoDesign